Přijímací řízení ve školním roce 2020/2021

• Zákonný zástupce může podávat dvě přihlášky pro první kolo přijímacího řízení.
  • Přihlášky dostanou žáci ve škole po vyplnění známek z vysvědčení na zadní straně po 1. pololetí.
  • Pokud žáci nebudou ještě ve škole, škola je vyzve k vyzvednutí.
  • Letos nově: pro přijímací řízení do čtyřletého oboru s maturitní zkouškou může ředitel SŠ stanovit, že se jednotná přijímací zkouška nekoná.
  • Letos nově: pokud se přijímací zkouška nekoná, koná se vždy školní přijímací zkouška.
  • Letos nově: ředitel SŠ může v případě, kdy počet uchazečů je menší nebo roven počtu předpokládaných volných míst, rozhodnout, že se jednotná přijímací zkouška ani školní přijímací zkouška konat nebudou.
  • SŠ vypisují na svých webových stránkách kritéria přijímacího řízení nejdéle do 31. 1. 2021. Sledujte proto webové stránky vámi vybraných SŠ, kritéria se mohou na různých školách lišit.
  • Zákonný zástupce nebo uchazeč vyplní první stranu přihlášky. Obě přihlášky se vyplňují identicky, to znamená, že na obou formulářích je stejné pořadí škol!
  • U některých oborů je nutné na přihlášce vyplnit vyjádření dětského lékaře – nezapomeňte.

Nutnost povinné lékařské prohlídky najdete v Atlase školství (tuto brožuru každý žák dostal)  u konkrétního vámi vybraného oboru pod zkratkou PLP.

• Termíny jednotné přijímací zkoušky: 12. a 13. dubna 2021.
  • Termíny školní přijímací zkoušky si SŠ vypisují samy.

Předchozí

Nejnovější aktuality

Copyright © 2021 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.