Otevírací doba knihovny

Školní knihovna je otevřena každé pondělí a čtvrtek od 12.30 do 14.30 hod.

Školní knihovna

V této podobě byla knihovna vytvořena ve školním roce 1996/1997. Když Okresní knihovna Sokolov rušila pobočku pro děti a mládež na sídlišti Michal, převzali jsme větší část jejího knižního fondu. Proto má naše knihovna přes 6 000 svazků. Přesto každoročně knižní fond doplňujeme nejen o knihy naučné, ale i zábavnou četbu pro žáky.

Při půjčování knih nám účinně pomáhá počítač s programem Lanius (stejný program používá i Městská knihovna). Vybavení knihovny je doplněno interaktivní tabulí, televizí s DVD rekordérem a žákům je k dispozici počítač s připojením na internet. Zařízení knihovny (interaktivní tabule, stoly, židle) umožňuje využití také pro vyučovací hodiny od 1. ročníku až po 9. ročník.