9. ročníky zahájily školní rok besedami

image_print

Letošní školní rok zahájila naše škola besedami o energetice. Žáci se na ní mimo jiné dozvěděli, kolik elektrické energie potřebujeme, kde ji získat a jak ji co nejlépe využívat.

O energetice v ekonomických, ekologických, sociálních a geopolitických souvislostech jim přednášel Ing. Petr Vácha z Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy. V komplexním a srozumitelném výkladu, který se týkal celosvětové situace i České republiky, mimo jiné představil možnosti konvenčních a obnovitelných energetických zdrojů, klady a zápory jejich využití, otázku spotřeby a úspor energie a dosud nevyřešený problém jejího skladování.


Diskutovalo se také o možnostech úspor elektřiny nebo o tom, co nedostatek zdrojů a rostoucí spotřeba energie znamená pro budoucnost lidstva. Studenti zároveň využili možnost otevřené diskuze s odborníkem.
Osvětové besedy „Energie – budoucnost lidstva“ tento rok slaví již 20 let své existence. Hlavním cílem projektu, který byl v roce 2015 vyhodnocen Mezinárodní agenturou pro atomovou energii jako příklad dobré praxe a doporučen k následování ve všech členských zemích, je kromě prohlubování informovanosti mládeže o všech aspektech energetiky také motivace ke studiu technických oborů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.