Den Země na kozí farmě

O tom, jak žít v souladu s přírodou, jak využívat její dary a přitom ji nezneužívat, chovat se k ní s respektem a vážit si jí, jsme se tentokrát neučili ani v lavicích, ani poblíž školy. Vyjeli jsme totiž na jedno krásné zapadlé místečko u Mariánských Lázní: Tři Sekery, kde se nachází úžasný kout, kde se v souladu s přírodou žije. Na farmě Koza doma a ve Škole Ráj jsme si sami zkusili kozičky nadojit a nakrmit, vyhřebelcovat poníky a měli možnost vidět i trochu zkusit výrobu kozího sýru. Dostali jsme i chutný oběd: boloňské špagety. Závidíme našim mladším spolužákům z 1. stupně, že se tam chystají na školu v přírodě – mají se na co těšit. Kromě koziček se tam setkají i s tančícími kóliemi a jinými zvířátky.