Duhová dílna lekce 14

image_print

Ve dvou březnových hodinách „Duhovky“ jsme vyráběli přírodní mýdla. Použili jsme k tomu transparentní i mléčnou mýdlovou hmotu bez sulfátů (alergizující a příliš odmašťující, vysušující a dráždivé látky přítomné v obyčejných mýdlech a šampónech). Na obarvení a vůni jsme použili kávu, levanduli a skořici. Hmotu jsme nejprve nastrouhali, poté rozpustili ve vodní lázni, přidali do ní výše uvedené ingredience (vždy jen jednu do jednoho druhu mýdla) a nalili do formiček na minibábovky a bonbóny. Každý si odnesl všechny tři duhy mýdel. A proč zrovna skořice, káva nebo levandule? Skořice je antiseptická, má blahodárný vliv na akné, celulitidu, strie a je přírodním antibiotikem. Taktéž se chová káva, která je navíc i energizující a omlazující. Levandule má zase uklidňující účinky, to večer jako když najdete. Zároveň je také regenerační a protizánětlivá. Všechny tři složky navíc v těchto mýdlech fungují mírně abrazivně, tedy jsou jemným peelingem vhodným pro všechny typy pleti.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.