Fyzika není nuda

image_print

Že fyzika není nuda na naší škole víme. Neučíme se ji totiž jen teoreticky, nepočítáme pořád do zblbnutí jen příklady, ale díky paní učitelce Mgr. Trhlíkové máme možnost docela často vidět i nějaký pokus nebo zajímavou ukázku z praxe. Fyzika na naší škole je hravá a zábavná. Paní učitelka pro nás taky každoročně připravuje exkurzi do Techmánie v Plzni, kde si můžeme hrát a opět se přesvědčit, že fyzikální zákony nejsou jen teorie. I letos se mohli žáci 6. a 7. tříd zúčastnit takové exkurze. Podívali se tak nejen do Science centra, ale také místního planetária a řada z nich zažila také skutečný 3D film. Takový ten, kdy vám skutečně neustále něco lítá těsně před očima a kolem hlavy. Největším zážitkem pro nás byla přednáška s pokusy s tekutým dusíkem. To byla podívaná skutečně ohromující (i ten hrom přišel na řadu a tak ani ucho nezůstalo proti oku pozadu). I přes povinnost nosit po celý den roušky jsme si skutečně vyhráli bez omezení. Všechny nás to hrozně moc bavilo a klidně bychom v Techmánii zůstali i další den, dva nebo tři. Těšíme se na další návštěvu. Žáci 6.A, B a 7.A, B

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.