KOUZELNÁ STEZKA HRADEM LOKET

image_print

V hradu bude chladno, děti se musí dostatečně obléknout. Hlásal letáček pro rodiče. V úterý 30.5. hned po Čarodějném odpoledni se naše obě 2. třídy vydaly za historií na hrad v krásném prostředí historického městečka Loket.

Počasí krásně vyšlo, a tak jsme se po ránu mohli pokochat nesmírně půvabným místem. Prohlédli jsme si amfiteátr, most zdola i shora a vyzkoušeli ozvěnu pod ním .

Na hradním nádvoří nás přivítal pán, skvělý vypravěč, který nás zasvětil do doby vzniku hradu. Uvnitř jsme za pomoci 3 pracovnic hradu plnili zajímavé úkoly, prohlédli si dobový nábytek a zamysleli se nad tím, zda život na hradě byla legrace. Legrace ovšem nastala v nejspodnějších útrobách hradu. Tam na nás čekala mučidla, cely i s vězni na mučidlech a také hladomorna. Brrrr! https://www.kudyznudy.cz/aktivity/expozice-utrpneho-prava-na-hrade-loket

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.