Muzikofiletické chvilky

Naše škola se nově zapojila do spolupráce s muzikoterapeutem Petrem Swarajem Bronišem za účelem seznámení se s novým zajímavým odvětvím hudby. Žáci se měli možnost zúčastnit jedinečných chvil emocí, prožitků, uvolnění i nabuzení léčivou silou frekvencí muzikorelaxačních nástrojů: tibetských mís, píšťal koncovek, bubnů djembe i afrických tzv. šamanských, kalimb, citer, didgeridoo, ocean drumu, deštné hole, chrastítek nebo zvonkoher a zvonků koshi. To vše za odborného lektorského vedení a dohledu. Jedinečné chvilky s tóny a rytmem pomohly spojit se se sebou samým nebo s ostatními spolužáky, navodit v prostředí školy příjemnou, uklidňující, očišťující, sebepoznávací, motivační a meditační atmosféru pozitivně působící na většinu smyslů, na jedince i kolektiv. Spolupráce s Petrem si moc vážíme a doufáme, že bude dlouhá, jelikož jsme už nedočkaví na další setkání.