Naše škola měla zastoupení na Festivalu vědy

image_print

Na prestižním evropském festivalu vědy a techniky Science on Stage, jehož 12. ročník se konal 24. až 27. března v Praze, měl zastoupení i Sokolov. Jedním ze tří desítek vystavujících pedagogů z České republiky byla učitelka Mgr. Hana Trhlíková (na snímku), která učí fyziku a matematiku na Základní škole Křižíkova. Představila zde projekt z on-line výuky Domácí laboratorní váhy a jejich využití.

Mgr. Hana Trhlíková je zapáleným fyzikářem a uvědomuje si nutnost praktické výuky. Proto do svých hodin často zařazuje pokusy s vlastnoručně vyrobenými pomůckami. Dobře ví, že dětem jen teorie nic neříká a že je třeba, aby si vše „osahaly“. Své poznatky předává téměř každý měsíc v projektu Elixír do škol ostatním kolegům z oboru. Jde o setkání fyzikářů z Karlovarského kraje. Mgr. Hana Trhlíková reprezentovala na festivalu pedagogy nejen ze Sokolova, ale i za celý Karlovarský kraj.

Evropský festival vědy a techniky Science on Stage se konal v Praze poprvé. Kolem 350 učitelů základních a středních škol z 30 zemí tu představovalo své projekty z fyziky, chemie, biologie a informatiky ve 280 stáncích. Zástupci České republiky byli vybrání ve výběrovém řízení, které se konalo v září roku 2021.

Na festivalu Science on Stage byla prezentována témata zaměřená na žáky mateřských, základních i středních škol. A to z oborů vzájemně propojených. Ať už to bylo umění a technologie, věda a informatika, hudba a fyzika, chemie a ekologie.

Velkým lákadlem bylo například představení vzdělávacího dokumentu „Helios – zatmění Slunce a modelování sluneční korony“ profesora Miloslava Druckmüllera, českého matematika a vášnivého fotografa. Pedagogové se mohli zúčastnit workshopů v anglickém a českém jazyce. Nechyběl ani Den otevřených dveří pro ostatní pedagogy – návštěvníky, jichž bylo na čtyři stovky, zejména pak z České republiky.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.