Netolismus – on-line galerie

Netolismus = závislost na virtualitě: sociálních sítích, počítačových hrách, internetu, zařízení jako např. mobilním telefonu, počítači, televizi apod, je stále častější problém současné mladé generace. Virtuálně závislý je člověk, který nemůže myslet na jinou věc, nemůže se odtrhnout od zdroje virtuality, zanedbává povinnosti, sebe, své přátele, rodinu, někdy zapomíná i jíst a pít, vše přizpůsobuje tak, aby mohl trávit veškerý čas na uvedených zařízeních. Veškerý čas věnuje jen své závislosti. My se o ní v rámci prevence ve škole učíme nejen formou přednášek, v rámci předmětu výchovy ke zdraví, informatice, občanské výchově, ale například i ve výtvarné výchově. Zamyslet se nad touto závislostí a výtvarně ji ztvárnit dokážeme opravdu originálně. Následující práce byly zaslány do celostátní soutěže Svět očima dětí, kde byl netolismus právě jedním z určených soutěžních témat letošního ročníku.