Projekt – Elektrický oblouk

image_print

V úterý 27.6. se konala tisková konference k projektu Elektrický oblouk. Jedná se o výukové video do hodin fyziky. Ve videu se můžete setkat s technickou, zdravotnickou i emoční stránkou tohoto jevu. Video má žáky nejen naučit jak elektrický oblouk funguje, kdy vzniká a jaký je jeho průběh, ale také jaká jsou rizika a dopady, když se z elektřiny stane „zlý pán“. Svůj příběh do videa přidala Mgr. Simona Riedlová, která si tímto úrazem prošla. Protože ví, jaké jsou jeho následky z vlastní zkušenosti, přeje si jej šířit mezi mladé lidi, aby nemuseli prožít to co ona. Naši deváťáci a Mgr. Trhlíková se podíleli na úpravě textu a vyplňování dotazníků a tím přispěli k vytvoření tohoto videa. Na konferenci byl přítomen i náš pan ředitel, kterému děkujeme za podporu.
Video vzniklo ve spolupráci mnoha odborníků – Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, VUT Brno, Správa Železnic a ČD, Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT a autorem videa je EG.D, a.s. Brzy bude video i s pracovními listy dostupné pro všechny školy.
Doufáme, že takové úrazy už se nebudou stávat a žáci i studenti si budou dávat pozor.
Za fotografie děkujeme Jarmile Štukové.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.