PT – Uklidili jsme si hřiště

Od rána jsme si povídali o naší planetě Zemi. Téma nás zavedlo k tomu, jak si musíme svoji planetu chránit a co pro ni můžeme udělat. Víme, jak třídit odpad. Ve třídě máme modrý a žlutý box a žádný papír ani plastový kelímek nepřijde do normálního koše.

Dnes byla vycházka na školní hřiště jiná. Nebrali jsme si s sebou sportovní náčiní, ale igelitové tašky, rukavice a pytle na odpadky. Nevěřili jsme, co všechno kolem oplocení najdeme: plechovky, plastové i skleněné lahve, krabičky od cigaret, telefon, elektronické cigarety, stěrač na auto, spreje, obaly od sušenek, léky…. To vše skončilo v modrém pytli. Je smutné, co lidé odhodí za plot sportoviště. My to ale nebudeme nikdy dělat.

Chceme naši Zemi chránit a mít ji tak v srdíčku, jako je to vidět při optickém klamu, který jsme si na závěr dnešního dne vyrobili.