Velikonoční běh v hodině AJ

image_print

Tak trochu netradičně si děti ze 6.B v hodině angličtiny  sesbíraly informace o slavení svátku velikonočním ve Velké Británii. Po rozdání pracovních listů s otázkami, jejich přečtením a přeložením si je, se žáci rozdělili do dvojic, které spolu musely spolupracovat. V namáhavé běhací práci se děti střídaly – jeden si vždy vybral otázku, na kterou měl co nejrychleji najít odpověď. Odpovědi na otázky byly napsány v 9 velikonočních vejcích, které byly rozmístěny po celé chodbě . Úkolem jednoho žáka ze dvojice bylo co nejrychleji zjistit odpověď na otázku, se kterou se pak vracel na “ základnu“  a tam ji sdělil svému spolupracovníkovi. Poté se role vystřídaly. Ne všem se podařilo najít všechny odpovědi, ale všichni se je nakonec dozvěděli. Na závěr jsme si pustili video, ve kterém se zobrazovaly symboly a tradice tohoto svátku v Británii. Děti si hodinu užily – protáhly si těla, zasoutěžily si mezi sebou a ještě se něco dozvěděly. 

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.