Významný úspěch ve výtvarné výchově

image_print

Každý rok se zúčastňujeme soutěže společnosti Eko-kom a odboru životního prostředí Karlovarského kraje Hrajeme si s odpady. Úkolem je vždy vytvořit z odpadového materiálu prostorový výrobek na dané téma. Letos to bylo téma Krajina plná života. Do soutěže se zapojuje celá řada škol nejen z našeho města, ale dokonce z celého kraje, takže se umístit na předních 3 místech je velmi náročné.

Letos jsme si řekli, že to však zvládneme a šli do toho ještě s větším odhodláním než v předchozích letech. Navíc jsme byli na tuto práci natěšení i z toho důvodu, že v posledních dvou školních letech jsme toho kvůli distanční výuce moc vyrobit nestihli.

Všechny třídy z druhého stupně vyrobily moc krásné výrobky, ať už celotřídní, či v rámci menších skupin. S přípravami do soutěže pomáhala většině tříd Mgr. Gabriela Vodárková, třídě 8.B také pan učitel Ing. Horák. Školním kolem soutěže prošlo 14 nádherných výrobků, které byly odvezeny na krajský úřad, kde soutěž proběhla.

Zbylé výrobky rozhodně neskončily v koši či ve skříni, dodnes z nich je vytvořena výstava ve společném prostoru spojovací chodby mezi 1. a 2. stupněm. Po návratu soutěžních výrobků, bude výstava aktualizována a doplněna i o ně.

Po pár týdnech jsme se dověděli skvělý výsledek: KOLEKTIV 6. A OBSADIL ÚŽASNÉ 2. MÍSTO A VÝHRU DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU V HODNOTĚ 4000 KČ! To je po mnoha letech pravidelné účasti v této soutěži skutečně velký úspěch. Píle, trpělivost, kreativita, chuť do práce a odhodlání získat jeden ze stupňů vítězů, se kolektivu 6.A i paní učitelce Mgr. Vodárkové skutečně vyplatil. Nyní už se těšíme na převzetí vytoužené ceny. 6.A posíláme velkou gratulaci a ostatním děkujeme za snahu a účast a přejeme podobný úspěch v dalších ročnících nebo jiných soutěžích.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.