Zábavná fyzika

Fyzika bývá na naší škole často plná pokusů a kouzel. Paní učitelka pro nás vždy připraví něco zajímavého a zábavného. Jinak tomu není ani, když ji položí nemoc do postele. Postará se i na dálku, aby nás to bavilo, pošle vyučujícím nejen důležitou látku s výpisky, ale i přesný návod, jak s námi provést pokus. Suplovaná hodina tedy není ztrátou času a i češtinář s námi dokáže vytvořit zajímavé kouzlo – pokus, které skvěle doplní teoretický výklad. Dnes jsme například vyráběli levitujícího ptáčka, na němž jsme se dověděli, co znamená slovo TĚŽIŠTĚ a jak moc je v životě důležité. Bylo to poučné a hlavně zábavné. Hračku si každý odnesl domů a i o přestávce jsme si s ní užili spoustu zábavy. A ne, ten ptáček fakt není ocáskem k předmětu přilepený, opravdu!