13. červen – náš šťastný den

Ačkoliv dnes bylo třináctého, výlet na farmu Kozodoj se nám vyvedl. Po vystoupení z autobusu jsme se vydali lesní cestou podél říčky Rolavy až k farmě, kde nás přivítala paní Iveta. Nejprve jsme krátce posvačili, abychom nabrali sílu na prohlídku farmy. Paní Iveta nám moc hezky vyprávěla o všech zvířecích obyvatelích, kteří zde žijí. Na některá zvířátka jsme si mohli sáhnou, pohladit si je. Po prohlídce a pomazlení se s opeřenci i chlupáči směřovaly naše kroky na louku, kde bylo připraveno ohniště. Z batůžků jsme vytáhli buřty, klobásky nebo párečky a za chvilku se už všude kolem nás linula vůně opečených uzenin. Vyšlo nám i počasí. Sluníčko krásně hřálo a pofukoval příjemný vánek. Když jsme vše snědli, vydali jsme se zpět domů. Plni úžasných zážitků, šťastní a s plnými bříšky. A prý, že třináctka přináší smůlu.