2. stupeň v Paříži

Na konci dubna pan učitel Vázler uspořádal poznávací zájezd do Paříže, kam se vydali žáci 9., 8., 7. i 6. ročníků. Počasí si sice dělalo, co chtělo, ale nám to vůbec nevadilo a Paříž jsme vychutnávali plnými doušky. A co všechno jsme z Paříže viděli? Samozřejmostí byla Eiffelova věž, kde jsme si hned po příjezdu nakoupili malé suvenýry. Odtamtud jsme se vydali na náměstí Trocadéro, odkud byl na Eiffelovu věž nádherný výhled. Následovalo St. Michel, Pařížská radnice, Pompidou a Hales de Paris. Děti už byly unavené, takže jsme poznávání ukončili a vydali se k hotelu. Druhý den ráno po snídani nás čekal zámek Versailles, který nás ohromil svou vznešeností. Cestou k výletní lodi jsme se zastavili u stadionu PSG Parc de Princes (Park Princů), kde fotbaloví fanoušci fotili o sto šest. Následoval výlet lodí po Seině a Montmarte s bazilikou Sacré-coeur. Poslední den jsme prošli největší náměstí v Paříži – Place de la Concorde (náměstí Svornosti), které žáci 8. ročníků znají z hodin dějepisu. Nezapomněli jsme se podívat ani na proslavený Louver, Galeries Lafayette, Vítězný oblouk, Champs-Élysées a hlavně nakoupit suvenýry pro naše nejbližší. K večeru nás vyzvedl autobus a opouštěli jsme Paříž s rozsvícenou Eiffelovou věží za okny autobusu.
Výlet to byl úžasný a všichni jsme zvědaví, kam se vydáme příští rok.

S. R.