Cena Křesadlo 2022 pro naši paní učitelku

image_print

Paní učitelka Mgr. Simona Riedlová získala prestižní cenu Křesadlo 2022. Ta se uděluje dobrovolníkům v celé republice za jejich přínosnou práci pro ostatní lidi. Dobrovolníci takovou činnost vykonávají soustavně a bez nároku na odměnu nebo plat, nic za svou pomoc nedostávají kromě úsměvu či vděku. Mnohdy vynakládají kromě svého volného času pro potřebné i své vlastní finanční prostředky.

Paní učitelka Riedlová přežila v 17 letech zásah elektrickým proudem vysokého napětí, strávila mnoho času v nemocnici, absolvovala spoustu operací a lékařských zákroků a není nadsázkou, že přežila peklo a utekla hrobníkovi z lopaty opravdu o vlásek. Tragická událost jí zanechala doživotní zdravotní následky, rozsáhlé jizvy na těle i duši, přesto to zvládla a rozhodla se z nejhoršího dne svého života těžit ve prospěch dalších nešťastníků. V roce 2008 spolu s Martinou Půtovou založila platformu Burn fighters, která poskytuje podporu popáleným lidem. Ta dělá osvětu na školách, internetu i v dalších médiích – besedy, přednášky, workshopy, setkávání popálených. Pomáhá zasaženým s psychickými problémy i zapojením do normálního života, podporuje lidi v popáleninových centrech. Je lektorkou a vychovatelkou na táborech pro popálené děti – spolupráce s neziskovkou Bolíto. Také poskytuje informace v oblasti popálenin IZS a zdravotnickému personálu. To vše dělá nejen zdarma, ale vkládá do toho i mnohé vlastní prostředky. 

Za své pomáhání ostatním byla nominována na cenu Křesadlo 2022 hned pětkrát a spolu s dalšími 22 navrženými dobrovolníky byla pozvána na slavnostní udílení této ceny do hotelu Imperiál v Karlových Varech, které se konalo v pátek 16. 6. 2023. Zde také byla paní učitelka Riedlová vybrána mezi 5 oceněných touto prestižní cenou za dobrovolnictví. Reprezentovala zde celý sokolovský okres.

Toto vyhlášení bylo současně velkým poděkováním všem dobrovolníkům kraje, kteří věnují většinu svého volného času pomoci potřebným ( trávení času s nemocnými upoutanými na lůžko, pomoc seniorům, postiženým, válečným uprchlíkům, lidem i celým rodinám v nouzi, organizace benefičních akcí, charitativních sbírek aj.) Nikdo z nich to nedělá pro obdiv, uznání, ocenění ani odměnu, přesto je důležité tyto lidi zviditelnit, symbolicky odměnit a dát všem za příklad. Tito lidé mají velké srdce a jsou živými anděly mezi námi. S nimi je bolest a utrpení lidí zasažených krutým osudem života o kus menší.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.