Setkání s partnerskou školou

Ve středu 14. června jsme se vydali s vybranými žáky naší školy do německého Schwandorfu na plánovaný „sportovní den“ s partnerskou školou Kreuzbergschule Schwandorf. Zatímco u nás se hrály kolektivní sporty – basketbal a házená, ve Schwandorfu se žáci 7. a 8. ročníků utkali v atletických minisoubojích. Žáci poměřili své síly v hodu míčkem, skoku do dálky a v běhu na 75 m a 400 m (děvčata) / 800 m (kluci). Žáci 9. ročníků poctivě fandili a povzbuzovali. Tzv. na bedně za 1. až 3. místo stály Mája Kolkopová (1.), Karolína Trávníčková (2.) a Eliška Hrubá (3.). Z kluků se na prvních místech umístili Alex Fomkin (1.), Miroslav Košař (2.) a Jára Rajchrt (3.). Ještě jednou všem sportovcům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Odpoledne žáci strávili společně s německými žáky na schwandorfském koupališti, kde si dopřáli po náročném dopoledni relaxaci i spoustu zábavy.