Další výtvarné úspěchy našich žáků

image_print

O tom, že jsme letos byli úspěšní v krajské výtvarné soutěži na téma Krajina plná života – tvoření z odpadového materiálu jste se již dověděli v prvním pololetí tohoto školního roku. I další pololetí se neslo ve znamení mimořádných výtvarných úspěchů. Zúčastnili jsme se ještě dvou velkých soutěží, z nichž jedna – krajská – nesla název Digitální závislosti očima dětí a druhá – okresní – byla na téma Východní putování – Kultura Japonska a Číny.

Do první zmiňované prošlo školním kolem 20 prací žáků 2. stupně, které byly odvezeny do Karlových Varů k posouzení odbornou porotou. Z více než 150 účastníků bylo vybráno 6 nejzajímavějších prací ( 3 za každý stupeň). První místo v kategorii žáků 2. stupně základních škol z celého kraje obsadila naše žákyně Zdeňka Kristová z 9.B. Nakreslila obrázek nepodařené narozeninové oslavy.

Druhé soutěže, která se konala v DDM Sokolov v rámci oslav Dne Země, jsme se zúčastnili v rekordním počtu 45 účastníků. Ti byli vybráni z více než dvojnásobného počtu žáků soutěžících v kole školním. V počtu odevzdaných prací odborné porotě DDM jsme rozhodně vyhráli, takové zastoupení výtvarných prací neměla žádná ze zapojených škol. A výsledky byly velmi pozitivní. V kategorii 7. – 9. tříd jsme obsadili hned dva stupně vítězů. Maruška Horvathová ze 7.A se svými lampióny získala 1. místo a Kamila Jírovcová se svou zasněnou krajinou získala 3. místo.

Všem třem výhercům děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme jim k mimořádně výborným výsledkům. Letos jsme se zúčastnili 3 výtvarných soutěží a ve všech jsme díky talentovaným žákům skvěle skórovali. Talentů je u nás na škole velká řada. Těšíme se na další tvoření a soutěže v příštím školním roce.

Předchozí

Další

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.