Den Země v 8.A

Dnes jsme společně oslavili svátek naší krásné planety. Nikde jinde bychom nepřežili, a proto je tak důležité, učit děti, jak se mají k Zemi chovat. Představili jsme si největší problémy Země, které způsobuje člověk. Znečišťování a plýtvání s vodou, kácení lesů, množství odpadu, globální oteplování, nadměrná těžba, fast fashion a další témata byla v centru naší pozornosti. Ve skupinách pracovali s pracovními listy, přemýšleli nad odpadem a hlavně plasty, které ničí nejen naši planetu, ale i nás. Vyzkoušeli si hru s názvem Eko cesta, kde se zábavnou formou učili ekologii. Po seznámení se všemi velkými problémy začali žáci vytvářet projekty na téma „Co mohu udělat já?“. Doufám, že si tento den užili.

S. R.

Předchozí