Duhová dílna – 6. lekce

Poslední lekce duhové dílny v kalendářním roce 2022 byla samozřejmě ještě ve znamení Vánoc. Tentokrát se s námi naše vyučující pustila do techniky, která i jí samé byla dosud prakticky neznámá (znala ji jen z videí). S vidinou nejistého výsledku jsme se pustili do techniky mramorování. Spíše než překrásný výsledek byl tentokrát zajímavý celý proces výroby. Toto kouzlení s barvami na vodní hladině nebylo vůbec jednoduché a rozhodně šlo o techniku pro pokročilejší tvořílky. Právě proto nám musela přijít na pomoc i další vyučující – paní učitelka Trhlíková. I přestože proces byl náročný a neobešel se i bez nezdarů a hlavně spousty nepořádku, každý z nás si nakonec odnesl druhý den velice neobvykle dekorovanou ozdobu. A jelikož to není technika, kterou zvládnete napoprvé, rozhodně se k ní budeme ještě muset vrátit a procvičit se v ní.