Halloween v hodinách Aj – žáci devátých ročníků pracovali na svých projektech.

image_print

Tento svátek má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů. Poslední noc měsíce října nesla název Samhain podle keltského boha, pána mrtvých. Keltové se touto nocí také loučili s létem a hojností. K této příležitosti probíhaly oslavy a lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se chránili proti zlým duchům. Jednoslovný název Halloween, tak jak ho známe dnes, vznikl na základě spojení názvů pro slavnost v předvečer svátku všech svatých, například All Hallowes´ Eve, All Hallows´ Evening, All Saints´ Day. Slaví se tedy každoročně večer 31. října.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.