Návštěva předškoláčků

Ve čtvrtek 23.2.2023 se na nás přišly podívat děti z Mateřské školy Sokolov, Kosmonautů. Ačkoli nás bylo z důvodu nemoci jen 11 a předškoláčků 19, třída se nezvykle naplnila. Prvňáčci ještě svačili. Představili jsme se, poté společně zazpívali písničku s pohybem a výuka mohla začít. Naši žáčci ukázali, že se i u matematiky dá pobavit, zasoutěžit a dojít ke správnému vyluštění tajenky.

Potom jsme rozdělili děti z MŠ do 3 skupin. Nad každou z nich bděla skupinka prvňáků, tak se s vervou všichni mohli pustili do sestavení obrázkového puzzle.

Předškoláci ukázali svou zralost stát se vzornými školáky. Dokázali se také dobře orientovat v tabulce a správně bez jakékoli pomoci jejich paní učitelek na tabuli příslušná místa vyplnit. Naše děti za odměnu zahrály krátké divadlo, předškoláčci zazpívali písničky a už byl konec hodiny. Velmi rychle čas uběhl a museli jsme se rozloučit. Děti s MŠ připravily krásné dárečky, které samy pro naši třídu vyrobily. Naše děti mají památku a předškoláci hezký zážitek z prvního školního dne.