Orientální odpoledne

Dne 13. 3. 2023 vystoupily dívky ze zájmového útvaru Orientální tance pro děti ze školní družiny. (Tento kroužek probíhá pod záštitou DDM na naší škole vždy v pondělí od 14:30 do 15:30.) V tomto 45 minut dlouhém představení předvedly slečny dětem tradiční i moderní styly orientálního tance, kterému se u nás často říká břišní. Skupinové choreografie s vějíři, závoji, hůlkami saidi a svíčkami tanečnice doplnily sólovým tancem baladi a duem s křídly bohyně Isis. Děti se také dověděly o původu orientálního tance a zajímavé kultuře Orientu. Všechny vystoupení velmi zaujalo, některá nadšená děvčátka už plánují v příštím roce na tanečky také chodit a tomuto zdravému pohybu se věnovat. Rádi uvítáme každou novou „vrtilku“ ve věku nad 10 let, přihlášky budou k dispozici již od června na stránkách DDM Sokolov.