Osmáci na návštěvě u Metternicha

Dne 6. 5. 2024 vyrazily osmé třídy na exkurzi na zámek Kynžvart, jehož majitelem byl kdysi známý kníže Metternich. Exkurze nebyla koncipována jako klasická prohlídka zámku se zdlouhavým výkladem, ale proběhla aktivní formou.

Průvodcem nám byl student Pedagogické fakulty ZČU – historie, který měl pro nás připraveny kartičky s aktivitami. Nejprve jsem hráli hru, kterou bychom mohli nazvat Osobnosti – události, hýbejte se, poté jsme pracovali s různými podobiznami zámku, následně jsme měli možnost projít interiéry zámku a v každém pokoji se dovědět něco zajímavého. Vše bylo spojeno s knížetem. Poslední místnost, jídelna, nás překvapila obrovským množstvím dokonale zpracovaných replik různých druhů jídla. To už jsme sami pomýšleli na svačinu. Po ní jsme ještě absolvovali malý kurz psaní husím brkem.

Jen na procházku bohužel nebyl moc prostor, jelikož ten den pršelo. Ovšem alespoň vyhlídkový altánek jsme stihli.