POMÁHEJME ZVÍŘATŮM nejen o Vánocích

image_print

Každý rok, i letos, jsme se s kolegyní rozhodly, že pomůžeme kočičímu útulku . Tentokrát jsme svou pomoc adresovaly kočičímu útulku zřízenému paní Alexandrou Jančovou v Kraslicích. Tento útulek, který se nachází ve vesnici Krásná u Kraslic, paní Jančová zbudovala z části ve svém domě, a s příbývajícím příjmem koček, i na své zahradě.

V dnešní době útulek čítá okolo 90 koček v útulku, 50 koček v dočasných péčích a několik desítek venkovních plachých koček, které dobrovolnice chodí krmit, odchytávat a kastrovat .

Útulek není výdělečně činný –  jak paní Jančová, tak její pomocníci, tuto činnost vykonávají ve svém volnu a bez nároku na výplatu.

V naší škole ve spojovací chodbě  je umístěna charitativní kočičí schránka, kam může každý z dětí  i dospělých  přispět materiálním dárkem pro kočky – možné je vhodit např. kapsičku , pamlsky, kočičí hračku, deku nebo malé balení granulí apod.  

Také jsme, v rámci Vánočního naladění v 6.B , uskutečnily prodej vánočního nealko punče a perníčků za symbolickou cenu . Finanční výtěžek z této dobročinné akce půjde do tohoto útulku, jenž nese název Konec toulání . Pokud byste chtěli i vy finančně podpořit tento útulek, zde je odkaz na web.stránky útulku https://www.konectoulani.cz/informace/jak-nam-muzete-pomoci , kde najdete podrobnější informace o samotném útulku , jeho činnosti a využití finančních prostředků.

Věřím, že každý člověk má v sobě kousek dobra, soucitu  a pochopení a chce udělat, byť alespoň malý, dobrý skutek (a to nejen o Vánocích). 

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.