Projektový den mimo ŠD

image_print

Dne 13. 10. 2020 se děti ze školní družiny zúčastnily projektového dne s názvem „V přírodní zahradě to žije“. Program proběhl v Přírodní zahradě „U nás doma“ (Tři Sekery 21). Děti si užili prostředí v přírodní zahradě, při pátrání po drobných zvířátkách i rostlinách, zkoumání různých zákoutí a hrách se seznámily s tím, jak důležité pro přírodu je mít zahradu pestrou a co můžeme udělat, abychom přilákali více druhů živočichů.

Projektový den v délce 4 vyučovacích hodin naplánovala vychovatelka ŠD společně s odbornicí z praxe paní Mgr. Kateřinou Dvořákovou, vedoucí centra Ekovýchovy, a jeho cílem byl rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektového vzdělávání. Úkolem pedagogického pracovníka bylo studium a výběr aktivizačních a výzkumných metod, rozdělení žáků do skupin, zadání úkolů a vyhodnocení problémových úloh. Úkolem lektorky byla odborná konzultace pro pedagogického pracovníka ŠD i žáky, úvodní motivační příběh a vedení žáků při řešení úkolů.

V průběhu projektu převažovaly výzkumné metody s aktivním zapojením žáků během celého programu (praktický kontakt s přírodninami a živočichy, řešení problémů ve skupinách, tvořivé aktivity, pohybové i přemýšlivé hry).

Projekt splnil hlavní cíl, a to zkvalitnění práce pedagogického pracovníka ve školní družině v oblasti vedení projektů a zvýšení efektivnosti učení žáků. Nabyté znalosti mohou děti využít při dotváření vaší vlastní školní zahrady, součástí byla i výroba hmyzího hotelu, který si děti odvezly s sebou.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.