Projektový den v ŠD

image_print

Dne 12. 10. 2020 proběhl ve školní družině projektový den s názvem „Jak se mají zvířátka v zimě“. Žáci se hravou formou seznámili s tím, jakým způsobem přečkávají zimu různí živočichové, co v zimě potřebují a jaká znamení o jejich pobytu můžeme v zimě najít. V druhé, praktické části, pak proběhla výroba ptačích krmítek.

Projektový den v délce 4 vyučovacích hodin naplánovala vychovatelka ŠD společně s odbornicí z praxe paní Mgr. Kateřinou Dvořákovou, vedoucí centra Ekovýchovy, a jeho cílem byl rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektového vzdělávání. Úkolem pedagogického pracovníka bylo studium a výběr aktivizačních metod, rozdělení žáků do skupin, zadání úkolů a vyhodnocení problémových úloh. Úkolem lektorky byla odborná konzultace pro pedagogického pracovníka ŠD i žáky, úvodní motivační příběh a vedení žáků při řešení úkolů.

V průběhu projektu převažovaly výzkumné metody s aktivním zapojením žáků během celého programu (praktický kontakt s přírodninami, řešení problémů ve skupinách, tvořivé aktivity, pohybové i přemýšlivé hry). Projekt splnil hlavní cíl, a to zkvalitnění práce pedagogického pracovníka ve školní družině v oblasti vedení projektů a zvýšení efektivnosti učení žáků.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.