PT Den Země

image_print

Na vycházky chodíme kolem plotu školního hřiště a všimli jsme si, co nám tam neukázněná veřejnost naházela. U příležitosti Dne Země jsme se rozhodli, že ten kousek naší planety vyčistíme. Den začal povídáním o naší Zemi, co je pevnina a oceán, jak je vyznačena Země na mapách. Ukázali si, kde je na globusu vyznačena Evropa a kde žijeme my. Vyrobili jsme si hračku – optický klam. Je to model Země v srdíčku.

Po svačině jsme se převlékli do tepláků a vyrazili na hřiště. Tam svůj výstroj vylepšili o gumové rukavice. U cesty bylo co sbírat: igelitové sáčky, obaly od sušenek, nanuků, papíry, prázdné plechovky, lahve a různé obaly. Zde jsme z části naplnili dva pytle. V dalších odlehlých místech prostoru hřiště byly jiné poklady: bundy, boty, svetr, kabelky, plastové tašky, kalhoty, setobox… A najednou byly pytle plné.

Všichni si za dnešní práci zasloužili velikou pochvalu do žákovské knížky a domů si odnesli i omalovánky.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.