PUTOVÁNÍ ZA VĚDOU

Den 13.3.2024 byl pro nás nezapomenutelný.

Podívali jsme se trochu vědě na zoubek. K tomu jsme ale museli překonat cestu autobusem do Plzně. Společně s páťáky jsme navštívili expozice, ve kterých jsme zapojili všechny smysly! Poznávali jsme, jak funguje svět kolem nás. Interaktivní exponáty nejsou obyčejné hračky. Každý z nich má za úkol vysvětlit něco z přírodní jevů a zákonitostí anebo z oborů lidských činností. Zjistíte, že třeba i fyzika může být  dobrodružství a že film je zase věda.

Naše třída se dostala do podzemní laboratoře. Průvodkyně se nás ujala a my jsme se na chvíli stali vědci, kteří měli za úkol zkoumat zvířata pod mikroskopem. Nikdy jsme takový přístroj nepoužívali. Byli jsme ohromeni povrchem motýlích křídel, strukturou těla dalších druhů hmyzu. Zjistili jsme mnohé o zvířecích letcích, což nemusí být vždy jenom opeřenec.

Výukový program byl velice pěkně připraven. Techmania nás natolik zaujala, že jsme si svorně všichni slíbili znovu se na toto místo vrátit s tím, že navštívíme další expozici. Zážitkové učení je zkrátka zážitek!