ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO

image_print

Blíží se vánoční jarmark pořádaný naší školou, tak jsme si zajeli pro výrobky na statek Bernard. To ale nebyly ledajaké výrobky, byly to předměty, které jsme si sami vyrobili. Ale od začátku. Autobus nás dovezl ráno ještě před výukou. Mohli jsme si v klidu prohlédnout prostředí. Obdivovali jsme starobylý vzhled hrázděné budovy. Při vstupu na Statek nás přivítalo malebné nádvoří. Potůčky s mlýnky, rybníčky s rybkami, a nejrůznější druhy okrasných rostlin..

Když statek, tak zvířátka. Pan ředitel statku nás seznámil s místními domácími zvířaty – chovají zde ovce, kozy, králíky, slepice, oslíky, husy a také morče. Mohli jsme i sami zvířata krmit. Nakonec jsme si mohli prohlédnout raritu – sovu pálenou.

A honem do tepla! Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Naše třída se připravila na výrobu vonných svící, II. A si nejprve vyrobila mýdla. Poté jsme se vyměnili. Vše tak krásně vonělo!

Dopoledne jsme zakončili ražbou mincí.

Výrobky jsme si mohli odnést domů, některé jsme přinesli do školy na prodej. Naučili jsme se vážit si rukodělné řemeslné práce a ještě nás to velice bavilo. Zážitek máme určitě nadlouho. Přemluvíme rodiče, aby nás sem vzali v létě, kdy je teplé počasí a můžeme si vše zase připomenout. Děkujeme pracovnicím v dílničkách za trpělivost a skvělý zážitek.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.