Škola v přírodě sedmý ročník a 9.B

Letošní cyklus škol v přírodě zahájili sedmáci a dívky z 9.B ve Dvoře Stráň (u Ostrova).

První den (5.6.) jsme navštívili zříceninu loveckého zámečku a vyzkoušeli venkovní vyhřívaný bazén.

Druhý den byl trošku deštivější. Navštívili jsme lázně Kyselka a Mattoniho muzeum, odpoledne jsme tvořili ve společenské místnosti ze školních stavebnic.

Ve středu nás čekal celodenní výlet do Abertam. Navštívili jsme důl Mauritius, kde nám průvodce velice zajímavě vyprávěl o práci horníků v místních dolech. Počasí nám přálo, tak jsme si prošli turistickou stezku nad městem Abertamy.

Ve čtvrtek jsme navštívili Radošovský zastřešený dřevěný most a večer nás čekal táborák s buřtíky.

Poslední den nás navštívily dvě naše maminky – zdravotní sestřičky, které nám přišly vyprávět o své práci. Užili jsme si taky praktickou část, kde jsme měřili tlak, určovali krevní skupiny, kyslíkovou saturaci, hladinu cukru v krvi a pracovali s obvazovým materiálem.