Školanda – Pirátská plavba za pokladem

image_print

Žáci 7. ročníku se ve dnech 19. – 23. 9. 2022 vydali na školu v přírodě do Nového Města – Jáchymov. Stejně jako minulý rok byla tato školanda tematicky zaměřená – tentokrát na Piráty z Karibiku. Ubytováni jsme byli v krásném hotelu Berghof, který byl nejen hezky vybaven, ale celý personál se o všechny výborně staral.

První den ještě sice hodně pršelo, ale to nevadilo, neboť jsme s sebou měli velkou zásobu deskových her i pro starší děti a dospělé. Některé tato činnost nadchla natolik, že se jí pak věnovali i v dalších dnech. Každé dopoledne bylo navíc ve znamení kutilství, kde si každý vytvořil periskop a speciální krasohled. Sice došlo chvilku i na opáčko z češtiny, ale to byla tak kratičká doba, že to ani nikomu nevadilo. Každodenní akcí bylo také luštění šifer v kapslích, které musely jednotlivé týmy najít přímo v přírodě. Večery pak patřily sledování filmové série Piráti z Karibiku a nesměly chybět ani zápisy zážitků do speciálních lodních deníků, které jsme na počátku pobytu dostali.

V úterý už pršelo méně, a tak došlo na první delší výlet po okolí. Prošli jsme větší část stezky Jáchymovské peklo. Ve středu, kdy už nás zase vítaly sluneční paprsky, jsme zavítali do Štoly č. 1 a do Údolí mlýnků. Některé rozbité se nám podařilo opravit. Ve čtvrtek následoval půldenní pěší výlet na Boží Dar. Zde jsme si prošli kus Ježíškovy cesty a naučnou biologickou stezku místními rašeliništi. Potkali jsme se zde i s kamarády z 6. ZŠ, s nimiž jsme se do Jáchymova vrátili autobusem a dokoupili také zásoby dobrot. V pátek došlo na vyhodnocení celotýdenní pirátské hry, kam kromě zmíněných šifer patřil i kvíz z přednášky krušnohorské horské služby, kterou jsme si vyslechli ve středu večer, ale také soutěž pirátské aktivity. A ten poklad? Samozřejmě jsme ho získali, nebyl sice zlatý, ale za to byl sladký a bohatý. Celý týden byl moc fajn.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.