Soutěž o nejhezčího anděla – výsledky

image_print

Dne 30. 11. 2022 se konalo vyhlášení školního kola soutěže O nejhezčího andílka. Do soutěže se přihlásilo přes 50 dětí se svými 60 výtvory. Někteří tvořílci totiž zvládli udělat dokonce dva výrobky, jeden žák se pustil rovnou do tří. Porota to neměla vůbec jednoduché, protože všechny výtvory byly překrásné, každý účastník na ně vynaložil spoustu času a úsilí. Vybrat nejhezčí byl prostě nadlidský výkon. Je nejhezčí ten keramický, který je zároveň svícnem, ten největší, který musel dát spoustu práce, nebo ten maličký roztomilý? Nebo snad rovnou celý andělský sbor – práce kolektivu třídy? Má vyhrát anděl nakreslený, či namalovaný, nebo ten prostorový? Porota si s tím lámala hlavu celou hodinu, až nakonec jednomyslně rozhodla, že najít nejhezčího není možné. Tak vybrala osm prací, které něčím vynikaly. Ceny za NEJ tak získalo 8 prací.

Nejlepšího 2D andílka s lucerničkou v ruce nakreslil Otík Gajdoš, který soutěžil v kategorii nejmladších žáků. 3D figurkou bílého andělíčka zase porotu zaujala Sofinka Mirgová soutěžící ve stejné věkové kategorii. Petruška Nováková si odnesla ocenění za nejlepšího andílka v kategorii mladších žáků celého 1. stupně. Byl to právě ten výše zmiňovaný keramický svícen. Diplom a odměnu za největšího anděla získala Viktorka Kuchtová. Jejího anděla na fotkách jistě nepřehlédnete.

Za starší žáky z 2. stupně si výhru převzal Nikolas Pompa za originálně a velice pečlivě vytvořeného andílka z modelíny. Zde porotu zaujala jeho pečlivost při zachycení detailů. Druhým oceněným je Láďa Lacko za zajímavou kresbu. Fanda Galán si odnesl dokonce dva diplomy. Jeden získal za nejlepšího anděla ve své věkové kategorii, kterého tvořil technikou macramé a druhou za nejaktivnější přístup, protože se do soutěže přihlásil rovnou se třemi výtvory.

Z kolektivních prací, které se v soutěži objevily dvě, byl vybrán nádherný pěvecký sbor obou druhých tříd, které při tvoření vedly paní učitelky Mgr. Marcela Kubrychtová a Mgr. Světlana Tothová..

Všechny účastníky jsme si pozvali do školní knihovny a zde je pan ředitel ocenil. Každý z účastníků získal čokoládový adventní kalendář a osm zmiňovaných výherců získalo navíc kolekci čokoládových neapolitánek s obrázky.

Více než polovinu všech andílků jsme odvezli na hrad Loket, kde proběhne 11.12.2022 ve 13 hodin jako součást Krušnohorských vánočních trhů oficiální vyhlášení 1.-3. místa v každé kategorii této krajské soutěže, v níž se sešlo více než 500 andělů. Akce proběhne na nádvoří hradu za účasti zástupců Karlovarského kraje, města Loket, odborníků v oblasti výtvarného umění a vedení hradu. Rozhodně doporučujeme naplánovat si výlet do Lokte. Výstava andílků potrvá až do konce kalendářního roku a je k vidění v rámci běžné otevírací doby hradu – denně od 9 do 16 hodin (o svátcích zkrácená – bude aktualizována na webu hradu).

Všem zúčastněným, učitelkám i vychovatelkám moc děkujeme za krásné práce. Též děkujeme rodičům, prarodičům a dalším příbuzným za pomoc či vedení tvorby všech účastníků soutěže. Výhercům srdečně gratulujeme.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.