Valentýn

Datum 14. 2. patří všem zamilovaným. A protože láska má mnoho podob, i my jsme se v různých předmětech tímto citem zabývali. Ve výtvarné výchově jsme vytvořili celou řadu rozmanitých srdíček a jiných symbolů lásky a dověděli jsme se, jak se láska řekne v jiných jazycích. Došlo i na výrobu valentýnek – zamilovaných přáníček. Ale někteří je z lásky vyrobili i svým rodičům, třeba protože mají na jiný druh lásky ještě moře času.

V hudební výchově nechyběly milostné písničky: Sbohem lásko, Valčík na rozloučenou, Bláznova ukolébavka a jiné.

A v literatuře jsme nejprve vypsali několik slov, která se k tématu hodí, pak k nim vymýšleli rýmy, následně z nich celé verše, až ve finále vznikly tři kolektivní milostné básně třídy 7.A, nebo možná jedna báseň o třech slokách? Ty si můžete přečíst níže:

Valentýn je lásky čas,

po roce dnes je tu zas.

Den se spoustou radosti,

dáváme si blbosti.

Jednou z nich je čokoláda,

na ní nápis: Mám tě ráda.

Mám dáreček pro tebe,

vždycky myslím na tebe.

Dám ti pěknou květinu

a vanilkovou zmrzlinu.

Amor napnul lásky luk,

protože jsi hezký kluk.

Vystřelil po tobě šíp,

vždycky je mi s tebou líp.