Vítání mezi čtenáře a knihomoly

Na pátek 11. září jsme byli pozváni do nové budovy Městské knihovny v Sokolově na Starém náměstí. Čekalo nás Vítání druháčků mezi knihomoly. Hned po vstupu do knihovny nás přivítaly snad všechny pohádkové postavy! To se rozumí, jen prostřednictvím pohádkových knížek.

Kde se vzalo, tu se vzalo, přišlo mezi nás knihovnické strašidlo Hejhula Uršula Písmenková Povidlová. Prozradilo nám, že je mu už celých 310 let. Mělo zvláštní brýle a každou botu jinou. Poučilo nás, jak se máme v knihovně chovat a jak máme zacházet s knihami. Pak jsme si přečetli slib správného čtenáře a Branou do světa fantazie jsme prošli ke stolečku s pamětní knihou a podepsali jsme se. Na památku jsme všichni dostali knížku básniček o zvířátkách.

Předchozí