Hodina moderní chemie

image_print

Víte, co se stane, když se polijete kapalným dusíkem nebo čím ovlivníme barevnost silvestrovského ohňostroje? Odpovědi jsme našli během výukového programu „Hodina moderní chemie“ pro žáky devátého ročníku. Studenti VŠCHT Praha nám na pokusech přiblížili moderní chemické obory a ukázali nejnovější trendy v praktické chemii, bez kterých se neobejde náš každodenní život. Předvedli nám například, jak barví plamen některé kationty kovů, jaké jsou vlastnosti kapalného dusíku, jak chutná suchý led. Na závěr nás překvapili sladkou tečkou, a to  úžasnou mandlovo – smetanovou zmrzlinou.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.