Kolik bude ještě Večerníčků do Vánoc?

Všichni se těšíme na Vánoce. Na dárky, cukroví, pohodu. A abychom si čekání ve škole zkrátili, vyráběli jsme pro babičky a dědečky do domova seniorů vánoční přání. Podobná přáníčka jsme si udělali i pro naše rodiče. K Vánocům patří i pořádný kapřík, kterého jsme si v rámci tvořivých činností také vyrobili. K dokonalé vánoční atmosféře nám chyběl sníh, a tak jsme si zimní mrazivou atmosféru navodili namalováním zimní ledové víly a polární krajiny s ledním medvědem. V hodinách českého jazyka a prvouky jsme si povídali o vánočních zvycích v dřívějších dobách, které jsme doplňovali vyprávěním o zvycích, které dodržujeme my v našich rodinách. Ze všech našich činností jsme ale nejvíce sledovali papírový vánoční stromek na dveřích třídy, ze kterého jsme každý den odebírali jednu ozdobičku s číslem a odpočítávali, kolik bude ještě Večerníčků do Vánoc. Do doby, kdy zacinká kouzelný vánoční zvoneček, který oznámí, že můžeme vstoupit do zakázaného pokoje, ve kterém svítí vánoční stromeček, nese se vůně prskavek, vanilky z cukroví a kdy budeme moci odhalit tajemství zabalených dárků.

Přejeme všem krásné a klidné Vánoce, plné pohody a rodinných setkání. Do nového roku hodně štěstí a hlavně zdraví. Žáci 2.B

Další