Kaštany kolem dokola

image_print

Svátek stromů si v naší třídě připomínáme už delší dobu. A to nejen při prvouce. Známe stromy listnaté a jehličnaté, umíme k nim přiřadit jejich plody. Přinášíme kaštany do krmelců na zimu pro jeleny a srnky. S rodiči jsme doma vyráběli nejrůznější zvířátka i postavičky. Ve třídě tak vznikla velká přehlídka žiraf, oveček, rodin pavouků, housenek, ježků, motýlů, ale najdeme tu třeba i Ferdu mravence a pana mimozemšťana, který nám dokonce prozradil jméno své domovské planety – jírovec maďal. Jeden celý den jsme věnovali právě tomuto stromu. S kaštany jsme počítali, o kaštanech si četli, přednášeli básničku, plnili úkoly na pracovních listech. Také jsme vytvořili skládačku o životním cyklu kaštanu a vytvářeli jsme i kaštanové obrázky na chodbě. Největší práci nám ale dalo kaštanové puzzle. Uf, to byla dřina! Ale nakonec všechny dílky našly své místo na obrázku. Přejeme stromům k jejich svátku, ať se jim stále daří a nám všem s nimi!

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.