Vernisáž

image_print

Dne 16. 12. 2020 se na naší škole konala vernisáž práce jedné mladé umělkyně z naší školy. Výstava prací s pracovním názvem Alenka v říši barev obsahuje 9 prací, převážně kreseb.

Tento projekt se zrodil při výtvarné výchově v 8. B v roce 2019, kdy byl objeven výtvarný talent Alenky Š., žákyně letošní 9. B. Tehdejší vyučující výtvarné výchovy Mgr. Gabrielu Vodárkovou zaujaly dětské kresbičky v naivním stylu a rozhodla se, že by bylo roztomilé část školy vyzdobit tímto způsobem. Oslovila tedy Alenku, aby se pustila do kreslení dalších fantastických postaviček. Po roce práce, dne 12. 10. 2020, byla výstava instalována v části chodby, které nikdo neřekne jinak než Spojovačka. Chodba totiž spojuje dva pavilony naší školy. Zde zabírají práce Alenky jednu polovinu, která byla tedy příznačně pojmenována Alenčina chodba.

 I druhou část chodby budou brzy zdobit další díla, na nichž nyní usilovně pracuje jiná žákyně naší školy. Můžete se tedy těšit na reportáž z další vernisáže.

Na vernisáži, na níž byla přítomna autorka kreseb, iniciátorka akce, třídní učitelka 9. B a pan ředitel školy, nesměla chybět ani celá třída 9. B. Pozvání přijali i někteří vyučující. Po uvítání, proslovu i poděkování autorce, která za svou práci obdržela drobný dárek, následovalo pohoštění a samozřejmě individuální prohlídka jednotlivých prací. Žáci se tak seznámili s tradičním průběhem vernisáže i talentem své pilné spolužačky. Práce budou chodbu zdobit celý rok, dokud je nevystřídají jiné.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.