Pozdrav ze školandy – čtvrtek

Dnešní den byl sportovní a poznávací. Protože bylo celý den krásné počasí, soutěžili jsme venku nejen v nejrůznějších pohybových disciplínách, ale třeba i v matematice. Odpoledne za námi přišla paní Dvořáková, která nás v pondělí seznámila s vodními živočichy. Tentokrát přišla řeč na rostliny. Kytičky jsme hledali, poznávali, modelovali a pozorovali pod mikroskopem. Už bychom měli vědět, co je to fotosyntéza a proč mají květy rostlin různou barvu. Zajímavý byl pokus s kusem dřeva, který jsme se snažili profouknout. Komu se to podařilo, tak na opačném konci se objevila pěna z jaru. A tím jsme dokázali, že ve dřevě jsou drobné kanálky. Nebylo to vůbec snadné, ale někteří do dokázali. A program na zítra? Jedeme domů!