Příměstský tábor „DUHOVKY“ den druhý

image_print

Náš druhý táborový den se nesl v duchu zámeckém. Na místo jsme se tentokrát dopravili vlakem….tedy ještě malý kousek pěšky přímo k zámku. Ale krásnou lesní cestou, která utekla jako voda. Na zámku již na nás čekalo uvítání a spolu s úžasným panem průvodcem jsme se vydali do tajů etikety, která byla pro šlechtice zásadní. Dozvěděli jsme se vše o životě rodu Metternichů, kteří zámek obývali více jak 300 let. Měli jsme možnost vyzkoušet si napsat vlastní jméno pomocí tuše a brku v písance kurentu. Všichni dostali pochvalu a za odměnu dáreček, ve kterém byla pro každého ukryta malá mušle, kterou měli Metternichové ve svém znaku. Posilnili jsme se v nedaleké restauraci, kde se o nás opravdu královsky postarali. Ještě sladká tečka v podobě tvarohové zmrzliny a hurá domů.

Diskuze je uzavřena.
Školní rok
Nejnovější aktuality
Kontakty školy
  • Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916, 356 01 Sokolov
  • +420 352 626 955
  • info@zs8so.cz
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE

Copyright © 2024 DriveSpace. All Rights Reserved & Design DriveSpace.