PT-A Projektový den „Den české státnosti“

Dnešní den začal pohádkou Chaloupka na vršku – Jak to bylo na svatého Václava. Děti poznaly, že kníže Václav byl hodný, pomáhal chudým, pěstoval pšenici a víno. To byla inspirace i pro naše činnosti. Nad obrázkem pšenice si procvičily motoriku – umístit pet víčko do správného kruhu, pak trénovaly pravolevou orientaci. Šikovnost projevily odnesením víček do velké nádoby. Nad pracovním listem hroznového vína počítaly, kolik barevných kuliček mají na svém hroznu.

Po seznámení s našimi státními symboly jsme si povídali o korunovačních klenotech. Královská koruna se nakonec povedla všem. Dvacetikoruna, kde je svatý Václav zobrazen, nám posloužila k frotáži. To se moc nevedlo, ale víme, co si za dvacetikorunu můžeme koupit. Bylo hezké, že si děti vybraly ovoce, zeleninu, ale i pečivo.

Závěrečná práce byla také zajímavá. V písmenku V (Václav) bylo bludiště a děti jím několikrát procházely. Dnešní den byl deštivý, děti nemohly ven, ale i tak si ho hezky užily.