„Spojovačka“ hraje všemi barvami a styly

Přestože v loňském roce výchovám osud moc nepřál, jelikož se výuka kvůli koronavirové pandemii přesunula do domácího prostředí a důraz byl kladen spíše na hlavní předměty, naši žáci stihli i za velmi krátkou dobu po návratu do škol vytvořit celou řadu zajímavých děl. Ještě před letními prázdninami tedy učebna výtvarné výchovy opět ožila.

Žáci 6. ročníku si zkusili zajímavé kouzlení s barvami a provázkem, z něhož vzešlo mnoho zajímavých abstraktních děl, za něž by se nestyděla žádná významná galerie moderního umění.

Sedmáci i osmáci zkusili namalovat veselé kompozice ročních dob. Někdo se pustil i do 3D zvířátek. Nejstarší – deváťáci – se pustili do karikatur známých osobností, které vystihli skutečně dokonale.

„Spojovačka“ se tedy opět stala galerií výtvarného umění a místem, kde stojí za to se zastavit, porozhlédnout a nechat chvíli čas, ať si běží.