UKLIĎME ČESKO

UKLIĎME ČESKO – i když úklid proběhl 6.4.2024, my jsme se vydali do okolí naší školy již v pátek 5.4. Řádně poučeni jsme navlékli ochranné pomůcky a vydali se do blízkého parčíku.

Nejdříve jsme si zopakovali druhy odpadu. Ve skupinách jsme si potom určovali, kam který odpad patří. Vyrobili jsme k tomu přehledný dokument. Chceme, aby místa, kde trávíme volný čas byla bezpečná a čistá. Proto jsme vzali pytle, rukavice a parčík vyčistili. Dokonce náš spolužák našel kuriozitu, a to klíče. Ty jsme ale nevyhodili. Položili jsme je na viditelné místo pro zapomětlivého majitele.

Babička jedné žačky se byla podívat a odměnila nás sladkostí. Zbyla i chvíle na hru, tak jsme ji využili. Každý z nás měl radost z dobře vykonané práce.